24
maj
2013
Laury w konkursie recytatorskim PDF Drukuj Email
Autor: Izabela Sosnowska   

konkurs recytatorski22 maja 2013 r. uczennice naszej szkoły wzięły udział w I Międzyszkolnym Konkursie Interpretacji Prozy Obcej zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 47 we Wrocławiu. Wiktoria Łońska i Maria Rychlińska z klasy 5b - pod opieką polonistki, p. Izabeli Sosnowskiej - przygotowały recytacje fragmentów prozy obcej w polskim przekładzie. Niezależne jury, którego honorowymi gośćmi były p. Iwona Stankiewicz - aktorka i solistka Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu oraz p. Lidia Zyga - współautorka akcji „Cały Wrocław czyta dzieciom”, dostrzegło talenty naszych uczennic.

Marysia Rychlińska, która przedstawiła fragment „Chłopców z Placu Broni” F. Molnara, zdobyła wyróżnienie, zaś Wiktoria Łońska za recytację „Koszmarnego Karolka” F. Simon otrzymała dyplom laureata. Gratulujemy!

 
Joomla SEO powered by JoomSEF